Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

JahCube Werecat, 06.01.2015 11:07

Papoušek kouřový - hybridi

Dobrý den. Potřeboval bych poradit...

Četl sem, že horáci(Papoušek kouřový) se dá úspěšně křížit i s Roselou. Nevíte něgdo jaxe tento hybrid nazívá?

Děkuji

Odpovědět | Citovat

Anonym, 06.01.2015 23:42

Osobně se domnívám, že křížení mezi těmito 2 druhy není možn.é. Oba druhy jsou z hlediska taxonomie od sebe fakt daleko. Kříženec by byl obrovská rarita, ale k ničemu!

Odpovědět | Citovat

JahCube , 07.01.2015 07:48

Nwm ae četl jsem že je to běžné. To zaprvé. A zadruhe jak jako k ničemu? Máte snad doma množírnu nbo co? Každopádně dix za odpovjeť :P

Odpovědět | Citovat

Anonym, 09.01.2015 11:24

Jaký význam má křížit mezi sebou 2 druhy? To osobně považuji za nesmysl. Hybridi jsou do chovu dále nepoužitelní - jsou většinou neplodní... Tak na co vytvářet takovéto "mrzáčky"....

Odpovědět | Citovat

JahCube , 09.01.2015 19:15

,,Mrzáček,,? Možná tg duševní ato nemluvim o papouškovi...přeberte sito. BTW pokud jeto možné fpřírodě tg to není zbytečné, ae jeto normální. Ato žestoho nebute mít bakshish je asi to cowaam trhá žíly co?

Odpovědět | Citovat

JahCube , 09.01.2015 19:19

Byl by prosím někdo tak laskavý a zdělil mi nějáká fakta a ne ,,osobně-si-myslící,, kraviny amatrérského rázu? Hybridi jsou běžní i v přírodě a nemyslím si, že by byli něják zbyteční. Koneckonců homo sapiens je taky hybrid...

Odpovědět | Citovat

cone , 09.01.2015 20:25

jj, někteří hybridi jsou velmi zajímaví, nedávno jsem viděl na fcb křížence pap. patagonský x aratinga jenday - myslím si že také mají k sobě daleko a šlo to.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 14.01.2015 10:41

To by mě zajímalo ty arogantní blbe, jaký je Homo sapiens hybrid a s čím se skřížil... V tvém případě s volem to je jasné ale z hlediska evoluce zbytek populace vznikl normálně. Vykašli se na dělání kříženců a začni chovat andulky do výkupu.... Vytváření kříženců u papoušků je naprosto nežádoucí!!!

Odpovědět | Citovat

cone , 14.01.2015 11:42

Anonym, napsal:

Cituji: To by mě zajímalo ty arogantní blbe, jaký je Homo sapiens hybrid a s čím se skřížil... V tvém případě s volem to je jasné ale z hlediska evoluce zbytek populace vznikl normálně. Vykašli se na dělání kříženců a začni chovat andulky do výkupu.... Vytváření kříženců u papoušků je naprosto nežádoucí!!!
Fajň odpověď a fajň rada - obecně. Jenže váše či moje nevole vůči křížencům jistě nezastaví ohromnou skupinu komerčních chovatelů (hlavně v US), kteří "vyrábějí" jen křížence velkých druhů arů - ke dnešnímu dni je jich min. 26 různých spojení. Největší novinka je snaha o vytvoření jedinců co nejvíce podobnému, dnes již vyhynulému arovi tricolor (ara kubánský). Používají k tomu aru severu ve spojení s malými jedinci arakangy. Abych vám nezadal příčinu k dalším "radám" - nevyjadřuji se ke svému postoji k výrobě kříženců, jen jsem nastínil skutečná fakta a trendy. šiška ol.

Odpovědět | Citovat

Anonym, 15.01.2015 21:44

cone , napsal:

Cituji: jj, někteří hybridi jsou velmi zajímaví, nedávno jsem viděl na fcb křížence pap. patagonský x aratinga jenday - myslím si že také mají k sobě daleko a šlo to.
A co dál s těmito ptáky??? Nerozumím mentalitě chovatelů, kteří dělají mezi druhové nebo mezipoddruhové křížence... Zvláště pak u druhů, kteří jsou běžní...

Odpovědět | Citovat

JahCube , 19.01.2015 16:39

Anonymnimu mentalovi: Andulky si pjestuj stvojou mamou kreteene. BTW krom toho zemash fhlawje nasratyy sesh sraabek a diletant. A co pjestujesh ty? Cokolif cose daa prodat coo? A beztgs wolil komunisty ze? Ta debilita z tebe priimo czishii :D

Odpovědět | Citovat

JahCube , 19.01.2015 16:50

Obledně hybriduu jde jen o zvjedavost pacz v prirode je hybrid bjeznaa(nekdy vzaacna) vjec a tito specialove vinikaj vlastnostmi, ktere nejdou ,,Množičuum,, podnos. Ano, vjetshina hybridu je neplodnych. Ae napr. v severni americe (resp. zapadni USA) existuje pohori na jehoz jedne strane si vlci a kojoti konkuruji a ,,pres kopec,, se spolu paari. Tupa americka ,,EKOLOGIE,, chce zasahowat do prirodniho vyberu a hybridy sterilizowat...

A napr Liger je popsaan jako vzaacna forma koczkovite shelmy jiz v 18.stol...

Prosim anonymniho chcipaaka bez naazoru, aby prestal plivat swoje toxickee smrdutosti, protoze oczividne ma trochu chaoz v urczovaani reality. Swjet se bude toczit daal i bez twej dementnich pŘiiprcuu a pokud nemash odpowjed na otaazku, tg necpi swoje EGO nekam, kamse newejde...

Vshem ostatniim se omlouvaam za hrube vyyrazi :)

Odpovědět | Citovat

JahCube , 19.01.2015 16:53

Anonymnimu retardovi: Aktualizuj trupko...Ježíšek nestvořil človjeka a ani ho nezaložil komunismus :D Homo sapiens sapiens je hybridni forma Homo sapiens x Homo Neandrtalis. Ae tobys wjedel gdybys daaval pozor...nejen ve shkole :P

Odpovědět | Citovat

Anonym, 19.01.2015 22:46

JahCube , napsal:

Cituji: Anonymnimu retardovi: Aktualizuj trupko...Ježíšek nestvořil človjeka a ani ho nezaložil komunismus :D Homo sapiens sapiens je hybridni forma Homo sapiens x Homo Neandrtalis. Ae tobys wjedel gdybys daaval pozor...nejen ve shkole :P
Myslím, že podle tvé češtiny je zjevné kdo z nás tu základku vychodil a kdo šel k lopatě ze sedmičky. Jo a s tou hybridizací Homo sapiens si to dostuduj. Snažíš se dělat všeználka a znáš kulový. A do ptáků se raději ani nemontuj, bo s tvými vědomostmi a etickým přístupem by si křížil ropuchu s rozelou a protože oba druhy začínají na "R", tak by ti to přišlo normální....

Odpovědět | Citovat

Anonym, 20.01.2015 16:02

Anonymnimu trotliikovi: asi zijesh saam co? no asi viim procz...BTW gdyshte tg sere muj nazor a moje czeshtina tg nepriprcaawej ty wocas :P

Odpovědět | Citovat

Anonym, 27.03.2015 18:15

Vzkaz pro  JahCube.

Jsi ubohý.

Odpovědět | Citovat

KAREL MAREK, 01.04.2018 11:33

Ty si ale čurák.

Odpovědět | Citovat

Číslo 03/2018

vyšlo v březnu

Videoreportáže »

Aktuality