Nová EXOTA - Časopis pro všechny chovatele exotického ptactva

Papoušci z Loro Parque

 
Loro Parque na ostrově Tenerife je největší ptačí park na světě. Nachází se ve městě Puberto de la Cruz a byl založen v roce 1972 německým chovatelem panem Wolfgangem Kiesslingem. V současné době je zde soustředěna největší kolekce papoušků na světě. Loro Parque založil také nadaci Loro Parque Fundación, jejímž prostřednictvím jsou získávány finanční prostředky na záchranné programy papoušků. Také redakce časopisu Nová EXOTA přispívá do tohoto fondu. Od roku 2005 redakce časopisu Nová EXOTA navázala spolupráci s Loro Parque Fundación, díky němuž se naši čtenáři mohou pravidelně seznamovat s novinkami z Loro Parque.


     

Na jaře roku 2007 bylo vydavateli časopisu Nová EXOTA nabídnuto zastoupení Loro Parque pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko na prodej jejich papoušků.

V čem spočívá jádro této spolupráce?
  • Loro Parque každoročně odchovává stovky mláďat papoušků, jejichž prodejem získává prostředky jednak na svůj provoz, ale zejména pak na financování záchranných projektů ptáků na celém světě.
  • Tedy naši chovatelé budou moci díky této spolupráci získat nový kvalitní chovatelský materiál, což nyní, když jsou zakázány dovozy zvířat, řadě z Vás pomůže dopárovat vzácnější druhy papoušků či získat něco zcela nového do svého chovu.
  • A druhý aspekt toho všeho je, že prostředky získané prodejem těchto ptáků poplynou do Loro Parque Fundación a tím pádem se také Vy, nákupem papoušků z Loro Parque, se budete podílet na záchraně kriticky ohrožených druhů ptáků.
Záruky

Všichni papoušci nabízení Loro Parque Fundación mají 100% nezpochybnitelný původ a samozřejmě také veškerá veterinární vyšetření a dokumenty jež předpisují normy EU (ptáci nemusí být karanténováni, protože země jejich původu je EU). Všichni nabízení papoušci jsou nezaměnitelně označeni uzavřeným kroužkem a mají endoskopicky určeno pohlaví.Závěrem

Co dodat na závěr. Doufám, že naše nová služba, kterou Vám nabízíme naši čtenáři, Vás potěšila a snad pomůže ke zkvalitnění našich chovů – potažmo k záchraně kriticky ohrožených druhů papoušků. V případě Vašeho zájmu o nějaké papoušky nás kontaktuje na tel. Čísle +420 737 288 698 nebo nám napište e-mail: info@novaexota.eu, rádi Vás sdělíme aktuální nabídku.

Číslo 07/2018

Videoreportáže »

Aktuality

14.05.2018

V prodeji plakáty Amazoňané I. a II.

03.10.2017

Průvodce umělým odchovem ptáků


ARARAUNA.cz